Nastavení údajů od Finanční správy, správa certifikátů

Radek Hemelík
13.12.2016 13:59:00

Vážení zákazníci,

\r\n

vzhledem k tomu, že se blíží spuštění Elektronické evidence tržeb (EET) a že jsme si všimli, že většina uživatelů našich systémů ještě nemá nastaveny údaje do EET, doporučujeme toto učinit co nejdříve, abyste mohli funkce EET řádně využívat a vše fungovalo, jak má. 

\r\n

Zde Vám poskytujeme pár informací a rad, jak na to.

\r\n

V případě, že využíváte naše EET servery jako prostředníka, doporučujeme do aplikace zadat Vaše přihlašovací údaje na náš licenční server. Jsou to stejné jména a hesla, které používáte pro přístup k licencím, pro zadávání unikátních čísel a podání žádosti o vygenerování aktivačních údajů - obdrželi jste tyto přístupy v rekapitulaci objednávky. Je také potřeba nám poslat certifikát (soubor s číslem a koncovkou .p12 - například 12346789.p12) i s heslem na podporu a uvést,  na koho je vedena licence. Stejné údaje je potřeba mít nastaveny v pokladně a my vše ostatní na našem serveru nastavíme.

\r\n

Pro správnou funkci OFFLINE účtenek je samozřejmě potřeba mít certifikáty i hesla správně nastavené i v kase!

\r\n

Můžete použít přímou komunikaci s Finanční správou, nebo můžete použít naše servery jako prostředníka - pokud máte Windows XP a nižší, pak není možné použít přímou komunikaci a je nutné použít naše servery! Windows XP a nižší totiž nepodporují nejnovější bezpečnostní komunikační standardy, které Finanční správa vyžaduje. OFFLINE jako takový toto neovlivní a při použití našich serverů, jako prostředníka je možné naši pokladnu používat i na XP (mimochodem - jen naše pokladna, jako jediná toto umožňuje).

\r\n

Pokud nemůžete své přihlašovací údaje nalézt, můžete si o jejich poslání pořádat zde: https://licence.mysoft.cz/heslo.php

\r\n

Po přihlášení k licenčním klikněte v nabídce na tlačítko "Změna os. údajů" a následně buďto potvrďte své údaje (pokud jste tak již neučinili), nebo zde máte možnost nahrát na server obdržené certifikáty.

\r\n

Certifikáty jsou celkem tři a jsou následujícího typu:

\r\n

AUTH - Certifikační autorita (tj. certifikát ICA)
ROOT - Finanční správa
USER - Poplatník - tedy Váš osobní certifikát pro komunikaci s Finanční správou

\r\n

Stačí nám poslat hlavně USER certifikát!

\r\n

U každého je potřeba zadat i hesla tak, jak jste je obdrželi od Finanční správy.

\r\n

Pokud chcete certifikát vyměnit za jiný, prostě zvolte nový soubor, vyberte typ certifikátu (AUTH/ROOT/USER), zdejte heslo k certifikátu a odešlete.

\r\n

Hesla po uložení neověřujeme, toto se děje až při samotné komunikaci s EET. Pokud jej tedy zadáte chybně, nebude Vám komunikace pokladního zařízení správně fungovat. Systém Vás na to upozorní.

\r\n

Pokud je Vám během komunikace s EET vrácena chyba, je vhodné provést aktualizaci systému (stažením a rozbalením do složky baru tohoto souboru: https://update.mysoft.cz/bar/complete.zip) a případně nás kontaktujte, nejlépe na e-mailu, kde je možné poslat náhled obrazovky pořízeného pomocí tlačítka PrintScreen (Prtscr) na klávesnici.

\r\n

Pokud byste si nevěděli rady, kontaktujte naši zákaznickou podporu na e-mailu helpdesk@mysoft.cz, rádi Vám pomůžeme.

Průměrné hodnocení: 0 (0 hlasů)

K tomuto záznamu nemůžete připojit komentář.